SARP Katowice

04.07.-13.09.2024
Klubogaleria SARP, ul. Dyrekcyjna 9
finisaż | 10.09.2024 18:00

Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Katowice zaprasza na wystawę fotograficzną Anny Zawalskiej "szare lata 70.: paryskie blokowiska". Wystawa jest częścią obchodów 20 lat Galerii Architektury SARP.

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia Klubogalerii SARP.

"Wędrując wzrokiem po architekturze Paryża, większość z nas dostrzeże jednolitą zabudowę XIX-wiecznych kamienic. Harmonijne, kremowe fasady i szaro-błękitne dachy tworzą charakterystyczny obraz tego miasta. Ale czy to na pewno wszystko co możemy tam znaleźć?
Po poznaniu klasycznego Paryża, postanowiłam poszukać w nim mojego kochanego betonu i sprawdzić jakie inne perełki architektoniczne skrywa to miasto.
Prezentowane na wystawie fotografie ukazują architekturę mieszkalną Paryża i jego przedmieść z lat 70., która przebija się przez siatkę haussmannowskiej zabudowy.
Blokowiska, kojarzące się nam z monotonnymi bryłami wielkopłytowców, w tamtej okolicy zostały przez architektów ubrane w oryginalne kształty. Chmury, organy, liście kapusty, klocki lego... A jakie kształty Wy widzicie?"


Anna Zawalska - fotograf architektury, miłośniczka minimalizmu i prostoty. Najbardziej lubi modernizm i brutalizm, a jej zdjęcia są głównie czarno-białe. Absolwentka budownictwa i wielbicielka betonu, dumnie nosząca na ręce wytatuowaną betoniarkę. Wszystkie prace artystki można obejrzeć na Instagramie na profilu @bnw.shapes.

Patron medialny:
Architektura i Biznes