SARP Katowice
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2007
XIV Edycja Konkursu
 
wystawa pokonkursowa w ramach Śląskich Dni Architektury 2008: Galeria Architektury SARP
| 8-29.10.2008


 

Grand Prix
Konior Studio i Barysz Konior Architekci, Andrzej Witkowski, Aleksander Nowacki
Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia AM w Katowicach

Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia to modelowy przykład realizacji budynku publicznego. Projekt budynku został wyłoniony w otwartym konkursie architektonicznym. Odważna idea wytworzenia ścisłego połączenia nowoprojektowanego Centrum z zabytkowym obiektem Akademii Muzycznej poprzez przeszklony dziedziniec znakomicie sprawdziła się w realizacji, tworząc jedną z najatrakcyjniejszych przestrzeni publicznych w mieście. Obiekt, mieszczący skomplikowany, wielofunkcyjny program, został zaprojektowany w sposób niezwykle przejrzysty, przyjazny użytkownikom i świadczący o bardzo wysokim profesjonalizmie autorów. Na uwagę zasługują znakomite parametry użytkowe sali koncertowej, harmonijne połączenie nowej i zabytkowej substancji oraz dbałość o jakość architektury od ogólnej dyspozycji przestrzennej aż po autorski detal.
 
Wnętrze Roku
Wobec bardzo małej liczby zgłoszeń jury nie przyznało w tej kategorii nominacji, wyróżnień ani nagrody.
 


Młody Twórca Architektury Śląskiej
Grupa SLAS – Aleksander Bednarski, Mariusz Komraus, Tomasz Pokropowicz
 
Grupa SLAS zaprezentowała dorobek, na który składają się nagradzane prace studialne i konkursowe, w tym stanowiący największe osiągnięcie zespołu projekt uhonorowany I Nagrodą w konkursie EUROPAN. Jury wyraża nadzieję, że intelektualny potencjał, którym charakteryzują się przedstawione projekty znajdzie wkrótce swój wyraz w realizacjach laureatów i zachęca ich do kontynuacji twórczych poszukiwań w duchu bezpretensjonalnego konceptualizmu.
 


wyróżnienie
Rafał Paszenda
Jury przyznał0 wyróznienie w tej kategorii Rafałowi Paszendzie za przedstawione prace pokazujące wysoki poziom warsztatu projektowego i graficznego we wszystkich skalach – od projektów urbanistycznych aż po autorski design mebli. 

wyróżnienie
Rafał Skitek
Jury przyznało drugie wyróżnienie w tej kategorii Robertowi Skitkowi za wyróżniające się realizacje budynków mieszkalnych wielo- i jednorodzinnych oraz wnętrz.
Jury pragnie podkreślić bardzo dobry poziom prac zgłoszonych na konkurs Młody Twórca Architektury. Mamy nadzieję, że młodzi architekci w swoich projektach i realizacjach będą coraz śmielej i szerzej prezentować rozwiązania charakteryzujące się oryginalnością idei
oraz logiką i konsekwencją procesu projektowego.

regulamin konkursu.pdf
wyniki.pdf
protokół.pdf