SARP Katowice


12.04 | 26.04 | 17.05 | 31.05 | 14.06 godzina 17:30
Galeria Architektury SARP, I piętro, ul. Dyrekcyjna 9, Katowice

Obecnie warsztaty architektoniczne dla dzieci nie są już niczym nowym, jednak kiedy my zaczynaliśmy nasz cykl ARCHIdzieci w 2016 roku zostaliśmy jego pionierami w naszym środowisku. Postanowiliśmy pójść krok dalej i stworzyć innowacyjny cykl dla trochę już większych dzieci niż nasze poprzednie warsztaty. Tym razem otwieramy się na grupę w wieku 10 - 15 lat, która poszukuje swojej drogi w świat architektury, urbanistyki czy sztuki.

Teoretyczny wstęp i część warsztatowa uczą w jaki sposób myśleć o architekturze, jakie ma ona znaczenie, pokażemy również czym jest zawód architekta i urbanisty oraz jak można mieć realny wpływ na kształt miasta jako jego mieszkaniec.

Autorką i kuratorem zajęć jest arch. Ewa Szymańska-Sułkowska, absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, ukończyła także Studium Konserwacji Zabytków Architektury na tej samej uczelni. Od 2005r. członek Stowarzyszenia Architektów Polskich, od 2015 r. członek Zarządu Stowarzyszenia. Uprawniony architekt Izby Architektów Polskich od 2008 r. i uprawniony urbanista (nieistniejącej już Izby Urbanistów). Członek Podkomisji IARP ds. powszechnej Edukacji Architektonicznej. Edukator architektoniczny w ogólnopolskim cyklu Archiprzygody dedykowanym dla klas szkół podstawowych Narodowego Centrum Kultury. Koordynator regionalny oraz edukator ogólnopolskiego programu Izby Architektów Polskich - Kształtowanie Przestrzeni.

W 5 zajęciowym cyklu zajęć chcemy zawrzeć mały wstęp, który pomoże w jednym z ważniejszych wyborów w życiu - wyboru drogi czy liceum czy technikum, co dalej, dokąd nocą tupta jeż?! Od kwietnia do czerwca zapraszamy na piętro warsztatowe Stowarzyszenia Architektów Polskich oddział Katowice na Dyrekcyjnej 9!

Regulamin (.pdf)

Cena całego cyklu 5 warsztatów płatna z góry : 300 zł brutto
Zapisy na: biuro@sarp.katowice.pl do : 7.04.2023