SARP Katowice
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP we swpółpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział Katowice prowadzi nową edycję szkoleń zawodowych, skierowanych do swoich członków, środowiska architektów oraz projektantów.

W cyklu „program obowiązkowy”, który dedykowany jest elementarnym zagadnieniom i obowiązkom zawodowym, odbędzie się szkolenie na tematy związane z uzgadnianiem projektu budowlanego pod względem wymagań bezpieczeństwa i higieny pracy. W czasie wykładu omówione będą zasady uzgadniania dokumentacji, ich tryb, zakres oraz rola rzeczoznawcy do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy.

Tematami szczególnymi szkolenia będą, między innymi: zgodność projektów architektonicznych z przepisami BHP oraz wymaganiami ergonomii oraz zakres opracowań zwanych „informacją dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia”. Na pewno zapytamy też zaproszonego eksperta czy to prawda, że nie obowiązuje nas już uzgodnienie z rzeczoznawcą do spraw BHP.

 Zagadnieniom merytorycznym szkolenia towarzyszyć będzie prezentacja firm specjalizujących się w ergonomicznych rozwiązaniach wyposażenia wnętrz. Pierwsza z nich oferuje wszechstronne rozwiązania zapewniające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennych, łazienkowych i garderobianych w branży meblarskiej. Druga - specjalizuje się w tworzeniu efektywnie zaplanowanej przestrzeni biurowej, która - jak pisze na swojej stronie - „wyzwala kreatywność pracowników i poczucie komfortu”.

Przedstawicieli zaproszonych firm zapytamy czy wymagania ergonomii utrudniają dostosowanie wzornictwa do nowoczesnych trendów czy wręcz przeciwnie - mogą dostarczać inspiracji przy projektowaniu mebli. Zapytamy również o oferowane komputerowe narzędzia wspomagające projektowanie wnętrz (CAD) – o których jedna z nich mówi, że “wspiera projektanta na każdym etapie doboru wyposażenia, umieszczania go w projekcie oraz prezentacji klientowi”.

 Szkolenie odbędzie się
23 czerwca 2015r. (wtorek),w godz. 15.00 – 18.00
w siedzibie SLOIA RP przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach

Główny prowadzący: 

Andrzej Herko
 
Nadinspektor Pracy Okręgowej Inspekcji Pracy w Katowicach. Honorowy Członek Śląskiej Izby Budownictwa;
autor szkoleń i wystąpień na konferencjach krajowych oraz publikacji w prasie fachowej.

Zapisy oraz dalsze informacje dostępne są pod adresem:
https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/247

Serdecznie zapraszamy!
 
Rada SLOIARP
SARP Zarząd O/Katowice