SARP Katowice
Śląska Okręgowa Izba Architektów RP
we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich SARP Oddział Katowice
zaprasza na kolejne szkolenie zawodowe skierowane do swoich członków, środowiska architektów oraz projektantów.
W cyklu „życie i cała reszta”
spotkamy się w Kobielicach koło Pszczyny. Temat szkolenia:
kamień naturalny w architekturze
- szczególne aspekty zastosowań w specyfice śląskiej.
W cyklu poświęconym zagadnieniom towarzyszącym naszym zmaganiom zawodowym odbędzie się szkolenie w zakresie wybranych, lokalnych problemów projektowania architektury z zastosowaniem kamienia naturalnego we wnętrzach i na zewnątrz obiektów kubaturowych.
Tym razem swoimi doświadczeniami zawodowymi podzielą się z nami nasi koledzy, którzy brali udział w projektowaniu fasad wentylowanych z zastosowaniem powłok licowych z kamienia naturalnego. Opowiedzą o specyfice projektowania i realizacji, w warunkach oddziaływań górniczych, charakterystycznych dla naszego regionu.
Zaproszony ekspert zainteresuje nas również problematyką zastosowania kamienia w projektowaniu wnętrz. Tematem szczególnym będzie dobór materiałów oraz technologia montażu, mocowania i układania.
Zagadnienia merytoryczne uzupełnią prezentacje firm, których działalność wiąże się z tematem szkolenia. Pierwsza specjalizuje się w chemii budowlanej, jest nawet – jak głosi w reklamie - liderem jakości, w tej branży. Firma Ardex oferuje szeroką gamę produktów - jak pisze na stronie internetowej - „o wyjątkowej niezawodności”, “do stosowania na każdym etapie budowy”. Druga, świadczy usługi w zakresie szeroko rozumianego
kamieniarstwa budowlanego. Firma Dulemba zajmuje się dostawą i obróbką materiału z każdego zakątka świata: granity, marmury, onyksy, piaskowce, łupki, konglomeraty kwarcowe. Przedstawicieli zapytamy o zakres doradztwa jakiego udzielają architektom oraz o współpracę na etapie projektu, zwłaszcza przy realizacji zleceń specjalnych.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie firmy Dulemba w Kobielicach koło Pszczyny, ul Pańska 16.
12 czerwca 2015r. (piątek), w godz. 15.00 – 20.15
Osoby zarejestrowane, zainteresowane przejazdem autokarem: zbiórka o godz. 15.00 Parking przy budynku NOSPR w Katowicach.Prowadzący:

mgr inż. arch. Mikołaj Machulik
mgr inż. arch. Adam Skrzypczyk
inż. Sławomir Mazurek
mgr inż. Dariusz Kotowski

Zapisy oraz dalsze informacje dostępne są pod adresem: https://szkolenia.iarp.pl/szkolenie/239
lub poprzez kontakt telefoniczny (32 253 01 27) bądź mailowy (slaska@izbaarchitektow.pl) z SLOIASerdecznie zapraszamy!
SARP Zarząd O/Katowice
Rada SLOIARP