SARP Katowice
 


SEMINARIUM: „ Produkt, wiedza i przyszłość – Jedna Platforma ”
25 października 2011,  10.00 - 14.00
miejsce:  Galeria Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9

Jesteś architektem, inżynierem, instalatorem? To seminarium jest właśnie dla Ciebie.

Firma KGE Sp. z o.o. Sp. k. zaprasza architektów, konstruktorów, instalatorów na seminarium „ Produkt, wiedza i przyszłość – Jedna Platforma”, które odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w siedzibie Galerii Architektury SARP, ul. Dyrekcyjna 9, 40-013 Katowice w dniu 25 października 2011 r. godz. 10.00

Seminarium będzie poświęcone tematyce projektowania w oparciu o najbardziej innowacyjne systemy CAD (Allplan, Allplan Precast, SCIA Engineer, AX 3000, Frilo) umożliwiające automatyzację procesu projektowego. Na seminarium przedstawimy możliwości projektowania w technologii BIM na wspólnej dla architektów, konstruktorów i instalatorów platformie, oferującej rozwiązania w zakresie architektury, konstrukcji żelbetowych i stalowych (statyka, wymiarowanie, rysunki budowlane i wykonawcze), prefabrykacji i instalacji (CO, wod-kan, wentylacji i klimatyzacji).

W ramach seminarium zostanie Państwu przekazana ulotka dotycząca planowanych naborów na dofinansowanie z Funduszy Europejskich.

Podczas Konferencji będą znajdowały się stanowiska, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą oprogramowania  z Grupy Nemetschek:


więcej informacji:

KGE Sp. z o.o. Sp. k.
tel. 22 519 01 10
www.kge.pl


rejestracja Uczestników:
10.00-10.15

Część I
Allplan BIM - platforma projektowa
Allplan BIM jako kompletne rozwiązanie dla architektów, konstruktorów, drogowców, mostowców, instalatorów. Zewnętrzne i wewnętrzne interfejsy programu umożliwiające pracę w technologii BIM

Część II
Allplan 2012 – nowa wersja, nowe możliwości
Nowy moduł SmartPart - inteligentne obiekty 3D z własną, niezależną logiką zachowania oparte na formatach GDL i SMT. Nowe funkcje i możliwości Allplana umożliwiające jeszcze szybsze projektowanie

Część III
Allplan Architektura – praktyczne zastosowanie programu
Przykład dokumentacji architektonicznej wykonanej w programie Allplan. Korzyści z projektowania 3D. Listy, zestawienia, koszty.

Część IV
Allplan Inżynieria – możliwości programu
Projekty budowlane i wykonawcze. Rysunki zbrojeniowe. Możliwości wykorzystania obliczeń wykonanych w programach AEC. Dane dla potrzeb produkcji automatycznej.
Przerwa kawowa

Część V
Allplan Prefabrykacja - automatyka w projektowaniu i produkcji
Automatyzacja procesu projektowego i produkcyjnego. Rysunki produkcyjne. Nowy moduł Parts. Automatyczne generowanie połączeń belka-słup.

Część VI
AX-3000 – przestrzenne instalacje w Allplanie
Ogrzewanie, instalacje wod-kan, wentylacja, klimatyzacja. Obliczenia i rysunki. Zestawienia.

Część VII
SCIA Engineer. Statyka i wymiarowanie.
Analiza i projektowanie zintegrowanie z modelowaniem i raportowaniem. Wszechstronność, szybkość, jakość.

Część VIII
Frilo – Statyka
Przegląd możliwości na podstawie wybranych programów. Konstrukcje żelbetowe, stalowe, sprężone, drewniane, murowe, zespolone, zagłębione w gruncie.

Część VIII
Dyskusja

14.00 Zakończenie Seminarium

organizatorzy:

KGE Sp. z o.o. Sp. k.
SARP Katowice
ďťż