SARP Katowice

Architekci polscy o architekturze 1909-2009  | Tadeusz Barucki
 
"Nie ma wątpliwości, że osobowość twórcza architekta ujawnia się najpełniej w jego zrealizowanych dziełach. A jednak, kiedy w mych wędrówkach po świecie patrzyłem na nie, narodziła się we mnie właściwie całkiem naturalna chęć podążenia śladem myśli tych, którzy je stworzyli. Wiemy bowiem z własnego doświadczenia, jak zmienna czasem bywa droga twórcza i jak różne bywają bodźce skłaniające nas do takich czy innych decyzji. Warto przy tym zauważyć, jak szerokie bywa spojrzenie architekta na świat i życie, któremu służyć ma to, nad czym myśli projektując. Droga śladami takich myśli stworzyła moją poprzednią książkę Architekci świata o architekturze, a ona z kolei spowodowała powstanie książki, którą mamy właśnie w rękach – Architekci polscy o architekturze" (fragment wstępu).

Książka stanowi zbiór krótkich refleksji i przemyśleń architektów polskich o istocie architektury. Do złotych myśli dołączone są fotografie  oraz podpisy autorów, którymi sygnowali swoje projekty.

Tadeusz W. Barucki, architekt i badacz architektury. Autor licznych opracowań m. in. o architekturze Polski, Szwecji, Danii, Norwegii, Węgier, Japonii, Meksyku oraz monografii architektów XX wieku takich jak Alvar Aalto, Maciej Nowicki, Ralph Erskine, Arne Jacobsen, Architekci świata o architekturze.

Książka dostępna w Biurze SARP Katowice, ul. Dyrekcyjna 9, Katowice
lub drogą elektroniczną: biuro@sarp.katowice.pl
cena promocyjna  | 40 zł