SARP Katowice
 
 
PechaKucha Night Katowice vol. 6 w ramach Global Cities Week
23.02.2012 czwartek
start imprezy: 19.30
start prezentacji: 20.20

miejsce:  KATO, Katowice, ul. Mariacka 13
 
Pecha Kucha ("peczakcza" po japońsku "pogawędka") to impreza organizowana w ponad 390 miastach na całym świecie a w Katowicach już po raz 5! . Jej pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture w Tokio. To rodzaj nieformalnego spotkania, na którym zaprezentować się może każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia - wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja! PechaKucha Night ma charakter otwarty i niekomercyjny, ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.
 
Uczestnicy imprezy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat :)

Pecha Kuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

 
Tematem przewodnim 6 edycji PechaKucha Night Katowice będzie nasze miasto. Subiektywnie o Katowicach opowiedzą ich najwięksi miłośnicy, działacze, mieszkańcy.... Być może nie wiecie jeszcze wszystkiego o naszym mieście....