SARP Katowice
 
Wizjonerskie podejście do przyszłości architektury!

SHARE TALKS Kraków 2019, których tematem jest "Przyszłość architektury", odbędą się 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha" w Krakowie. W tym roku tematem będzie problemprzyszłości architektury. Zaprezentujemy wykłady prelegentów z wielu krajów. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wydziałem Architektury i Sztuk PięknychKrakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz IARP Kraków, SARP Kraków, IARP Katowice i SARP Katowice.

W ramach europejskiego programu SHARE Architects 2019, podczas SHARE TALKS Kraków 2019 odbędą się wykłady międzynarodowych architektów, a także debaty na temat „Przyszłość architektury”. Podczas wydarzenia odbędzie się również premiera książki"Projektowanie profilu architekta przyszłości".

Debata na temat "Przyszłości architektury"
 
Prezentacje gości będą miały miejsce podczas sesji na temat „Przyszłość architektury”. Sesje dyskusyjne będą moderowane przez profesorów architektury Wojciecha KOSIŃSKIEGO i Krzysztofa INGARDENA. Udział wezmą także renomowani architekci z Polski i zagranicy: Ewa KURYŁOWICZ, Generalny Architekt i wiceprezes Kuryłowicz & Associates, Artur JASIŃSKI, dyrektor biura Artur Jasiński & Partners, Piotr LEWICKI, współzałożyciel i partner Biura Projektów Lewicki Łatak.
LINK DO REJESTRACJI
Międzynarodowi architekci na SHARE Talks Kraków 2019
Anouk LEGENDRE, Partner XTU Francja
 
Zlokalizowana w Paryżu firma XTU specjalizuje się przede wszystkim w badaniach akademickich i środowiskowych, a nie tylko w budynkach mieszkalnych i kulturalnych.Portfolio firmy zawiera kilka projektów muzealnych, począwszy od Muzeum Jeongkok w Korei Południowej, Muzeum Cywilizacji na Reunionie i Muzeum Cite du Vin w Bordeaux. Firma była również odpowiedzialna za pawilon francuski na wystawie Milan Expo w 2015 roku. W tych projektach XTU bada złożone geometrie wykorzystując projektowanie parametryczne. Ekologiczne projekty biura wykorzystują w charakterystyczny sposób projektowanie 3D w zastosowaniu do drewnianych konstrukcji.

Davide MACULLO | Założyciel Davide Macullo Architects – Szwajcaria
 
Przez 20 lat Davide Macullo był architektem w pracowni Mario Botty, odpowiedzialnym za ponad 200 międzynarodowych projektów na całym świecie. Prace studia otrzymały liczne nagrody, były publikowane i wystawione w kraju i za granicą; w Szwajcarii, Włoszech, Francji, Grecji, Niemczech, Austrii, na Węgrzech, w Słowenii, Turcji, Rosji, Chinach, Korei, Australii, Argentynie, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Niedawna publikacja SWISSMADEINITALY koncentruje się na ośmiu projektach mieszkaniowych w Ticino. 

Gideon MAASLAND | Dyrektor, MVRDV, Holandia
 
Kieruje działem MVRDV ds. dużych i złożonych budynków w Holandii i za granicą. Jako dyrektor Maasland nadzoruje wszystkie projekty w swoim studiu. Dzięki praktycznej metodzie pracy jest bezpośrednio zaangażowany w budowę wielu projektów, upewniając się, że oczekiwania dotyczące projektu zostaną zrealizowane. Obecnie koordynuje różne projekty holenderskie: budowę Valley, wielofunkcyjnego budynku o powierzchni 75 000 m2 w dzielnicy biznesowej Amsterdamu, budowę dwóch wież Grotius, projekt mieszkaniowy o powierzchni 61,800 m2 w Hadze oraz przekształcenietargów Jaarbeurs w Utrechcie o powierzchni 170 000 m2. 

Dean LAH | Współzałożyciel firmy Enota – Słowenia
 
Zespół architektów Enoty koncentruje się na projektowaniu opartym na badaniach, w tym badaniach socjologicznych i na nowych technologiach, które łączy w celu opracowania innowacyjnych i skutecznych rozwiązań. Na rozwiązania Enoty duży wpływ ma autorska reinterpretacja algorytmów społecznych, organizacyjnych i projektowych w powiązaniu z inspiracjami naturą. Rezultatem jest zawsze silne związanie budynków z otaczającym je środowiskiem.