SARP KatowiceXIV Otwarte Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie | 2.10.2010

Serdecznie zapraszamy wszystkich architektów czynnych i nieczynnych, zrzeszonych i niezrzeszonych, mieszkających na Śląsku i poza Śląskiem dnia 2 października 2010 roku na XIV Otwarte Mistrzostwa Śląska Architektów w Tenisie, sponsorowane przez firmy Baumit, Forbo i Consolis Polska.
Mistrzostwa zorganizowano w ramach Śląskich Dni Architektury  przy współudziale Klubu Architektów Narciarzy i Tenisistów KLAN przy Zarządzie Głównym SARP i pod honorowym patronatem oddziału katowickiego SARP i Śląskiej Okręgowej Izby Architektów. Sędzią naczelnym turnieju będzie Leszek Lemczak. Planujemy rozegrać gry singlowe kobiet i mężczyzn w kategoriach wiekowych do 45 lat i ponad 45 lat oraz gry deblowe.
Zapewniamy 5 kortów, piłki (Dunlop Fort), sędziowanie, catering, dobrą atmosferę, dyplomy i nagrody. Nie pobieramy wpisowego, natomiast mile widziane będą dobrowolne wpłaty na fundusz pomocy koleżeńskiej SARP.

2.10.2010, godz. 9:00 
Korty TUR, ul. Kosynierów 6 (boczna ul. Andersa), Gliwice
zgłoszenia:   501 58 88 87 – Piotr Fischer


Relacja z wydarzenia

Na 5 kortach, przy słonecznej pogodzie i nieco rześkiej temperaturze rywalizowała grupa architektów ze Śląska, ale również z Warszawy i Wrocławia.
 Tytuł w singlu kobiet zdobyła Ewa Sakwerda z Katowic, która wygrała wszystkie mecze, drugie miejsce zajęła Katarzyna Tarnawska z Wrocławia, a trzecia była Magdalena Adamczak z Katowic.
 W kategorii mężczyzn młodszych (do 45 lat) zwyciężył ponownie Jarosław Grzybowski z Ustronia przed Łukaszem Zagałą, trzecie miejsce zdobył Marek Grudnik (obaj z Gliwic), powtórzył się zatem dokładnie układ na podium z zeszłego roku. Wśród mężczyzn starszych (ponad 45 lat) triumfował Bartłomiej Brzózka z Gliwic, zwyciężając w finale Andrzeja Bartnika z Wrocławia, trzecie miejsce zdobyli Piotr Fischer z Gliwic i Adam Kochański z Katowic. Turniej pocieszenia wygrał Adam Wolny z Katowic przed Lesławem Rubikiem z Wrocławia i Andrzejem Gałkowskim z Katowic. Z podziwem patrzyliśmy jak żwawo po korcie porusza się 80-letni Jurand Jarecki z Katowic, współzałożyciel i pierwszy prezes Klanu. Podobnie, jak w  zeszłym roku, nie udało się niestety dokończyć rozegrania gier deblowych.


Zapraszamy za rok

inf. Piotr Fischer