SARP Katowice

 

 

MEDS Silesia 2020 24 Lipiec - 8 Sierpień 


Tutor call na międzynarodowe transdyscyplinarne warsztaty MEDS 
 
11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. 
 
Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, przestrzeni kuźni i fabryk, decydujących o tożsamościregionu. ​Oba te paradygmaty -przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematemtransformacji. Wyzwaniemwarsztatów jest nie tylko stworzenie interesujących projektów, któremają swoje wizualne odzwierciedlenie,ale także próba odnowy/rewitalizacji w sposobie myślenia społeczeństwa. Głównym celem REVIVAL jest ożywienie tego, co już zostało zdefiniowane. 
 
Jeśli czujesz, że masz pomysł jak połączyć temat REVIVAL z atmosferą obecnego środowiska przemysłowego hut/kopalni -zgłoś się do nas jako tutor. Szukamy projektantów, architektów i artystów, którzy zaproponują oraz wykonają swój projekt razem z uczestnikami, przy pomocy wskazanych narzędzi i na wybranych obszarach. 
 
Warsztaty MEDS Silesia Revival 2020 to nie tylko dzielenie się umiejętnościami i budowanie jedności, w celu stworzenia czegoś niezwykłego. To realna szansa na ożywienie iprzywrócenie do życia zapomnianych miejsc, które dotknięte zostały znakiem czasu. 

Zgłoś swój pomysł i zostań tutorem! 

Termin nadsyłania prac:​ 18.01.2020 Wyniki zostaną ogłoszone w marcu. 
 
Materiały dostępne do pobrania na stronie internetowej: ​http://medsworkshop.com/meds-silesia/

 

 
O MEDS
 
MEDS,czyliMeetings of Design Students to międzynarodowa inicjatywa studencka mająca na celu promocję designu, projektowania, architektury i kultury, a także warsztaty przyczyniające się do wzrostu kompetencji w tych dziedzinach.a. Te międzynarodowe warsztaty organizowane są co roku w innym kraju, zrzeszając blisko 200 designerów z całego świata.. W trakcie warsztatów w sierpniu 2020, 15 zespołów projektowych będzie realizowało swoje projekty w publicznych przestrzeniach miejskich. 
 
Jest to nie tylko doskonała okazja do wymiany wiedzy i umiejętności, ale także poznania nowych ludzi i kultury. Praktyczne, edukacyjne i kulturowe aspekty warsztatów, wpisane wprojekty,wraz z międzynarodowym ​podejściem uczestników, mają na celu poruszyć bieżące problemy, a także podkreślić znaczenie tradycji i regionalizmu.