SARP Katowice

Światowy Dzień Architektury
Ustroń, ul. Zielona 1
Dom Pracy Twórczej Architekta
 
Stowarzyszenie Architektów Polskich zaprasza do uczestniczenia w obchodach Światowego Dnia Architektury, które odbędą się w ważnym dla dziedzictwa Śląska Cieszyńskiego miejscu jakim jest modernistyczna willa należąca niegdyś do gen. Jerzego Ziętka. Dzisiaj w willi mieści się Dom Pracy Twórczej Architekta i w tym szczególnym dniu SARP pragnie go otworzyć dla zwiedząjących.
W programie znajdują się warsztaty plastyczne dla dzieci Archidzieci (wiek 7-13 lat), na których dzieci uczą się w jaki sposób można mówić o architekturze i uczestniczyć w jej projektowaniu jako świadomy obywatel. Jakub Bródka oprowadzi zainteresowanych po willi, zasypując ich ciekawostkami o architektach, gen. Ziętku i samym budynku. Przemek Czernek pokaże i opowie o architekturze regionu, a wieczorem, tuż po zmroku w ogrodzie willi odbędzie się spektakl „Ptaki”. Poza tym wiele innych atrakcji, takich jak kiermasz książek, na które zapraszamy także poza godzinami trwania wpisanych w program wydarzeń.
 
Program obchodów
1 lipca, ul. Zielona 1, Ustroń, Willa gen. Jerzego Ziętka (Dom Pracy Twórczej Architekta)
11:00 Archidzieci*
12:00 Oprowadzanie po Willi*
15:00 Archidzieci*
15:30 oprowadzanie po Willi*
16:30 oprowadzanie po Willi*
17:30 Promocja książki „Polska i Czechosłowacka architektura dwudziestolecia międzywojennego na Śląsku Cieszyńskim" – spotkanie z Przemkiem Czernkiem
21:00 Spektakl teatralny prezentowany w ogrodzie pt. „Ptaki”
 

21 czerwca – Rynek, Ustroń 
Wystawa poświęcona twórczości architektów Hanryka Buszko i Aleksandra Franty
 
 
*na wydarzenia obowiązują zapisy telefoniczne (32 253 97 74) lub mailowe biuro@sarp.katowice.pl
na wszystkie wydarzenia wstep bezpłatny

Organizatorzy