SARP Katowice


Szanowni Państwo przestawiamy wyniki konkursu na koncepcję architektoniczną całorocznego pawilonu gastronomiczno-ekspozycyjnego KluboGalerii SARP w Katowicach.

Wręczenie nagród oraz wystawa pokonkursowa nastąpi podczas inauguracji działalności pawilonu, o której będziemy informować na naszej stronie oraz facebooku. Już dziś serdecznie zapraszamy oraz gratulujemy zwycięzcom.


Uzasadnienie Jury zwycięskiej pracy:
 

Pawilon KluboGalerii przedstawiony w pracy stanowi unikalny obiekt, indywidualnie dostosowany do lokalizacji zarówno pod względem formy, proporcji jak i zastosowanej kolorystyki. Praca wyróżnia się oryginalnością w zastosowaniu ruchomej, wielofunkcyjnej elewacji dzięki czemu obiekt nie jest obojętny i anonimowy.

Wnętrze Pawilonu daje szerokie możliwości dostosowania go do aktualnych potrzeb, stanowi przy tym jasną i czytelną kontynuację wnętrza KluboGalerii, która zaprasza do pobytu w środku. Jednocześnie przyjęte rozwiązania pozwalają na dostosowanie wnętrza w zależności od potrzeb użytkownika, warunków pogodowych, pory roku i nasłonecznienia.

Sąd Konkursowy docenił dbałość o detale, skalę architektoniczną i formę Pawilonu jako całości. Rozwiązania są proste, czytelne i oszczędne w użyciu materiałów a  elegancka forma Pawilonu harmonizuje z elewacją budynku.

I NAGRODA
Numer pracy:
313113
Autorzy pracy:
Anita Baron
Aneta Oraczewska
Patrycja Pojda


Pełna plansza

WYRÓŻNIENIE
Numer pracy:
000007
Autorzy pracy:
Dariusz Dudek
Maciej Mierzwa
Krzysztof Kobryn
Magdalena Kozik-Nesterok
Mikołaj Szewczyk
pełna plansza


WYRÓŻNIENIE
Numer pracy: 020490
Autorzy pracy:
Justyna Rubin


pełna plansza

WYRÓŻNIENIE
Numer pracy: 252702
Autorzy pracy:
Marcin Jamroż
Anna Jamroż
Pełna plansza 1
Pełna plansza 2

Galeria Architektury SARP, Stowarzyszenie Architektów Polskich o. Katowice oraz KluboGaleria działająca w siedzibie Stowarzyszenia poszukują: Koncepcji architektonicznej całorocznego Pawilonu gastronomiczno-ekspozycyjnego.

Istotne jest, aby zaprojektowany Pawilon stał się ważnym punktem na mapie kulturalnej Miasta. Pawilon powinien zachęcać przechodniów do spędzenia czasu w KluboGalerii, zapraszać do wejścia do lokalu, być wizytówką zarówno dla działalności kulturalnej jak i komercyjnej KluboGalerii. Niezbędnym warunkiem konkursu jest zachowanie jak największej przestrzeni dla kontynuacji podstawowej aktywności Galerii Architektury SARP, harmonijnego połączenie i segregacja wszystkich zdarzeń mających miejsce w przestrzeni Galerii z maksymalnym wykorzystaniem możliwości ekspozycyjnych nowego pawilonu. Większa część spotkań i prelekcji odbywa się na parterze budynku czyli w części dostępnej „z ulicy”. Planowany pawilon powinien poszerzyć możliwości dla prowadzonej przez SARP i KluboGalerię działalności dając jednocześnie szansę na funkcjonowanie niezależne od wydarzeń wewnątrz lokalu (w budynku).

Konkurs na koncepcję architektoniczną całorocznego pawilonu gastronomiczno-ekspozycyjnego KluboGalerii SARP w Katowicach:

organizator: SARP Katowice ul. Dyrekcyjna 9, 40-013 Katowice, tel.: (032) 25 39 774 fax: 25 39 230
zamawiający: KluboGaleria SARP, Galeria Architektury SARP
partnerzy: ReklamAKCJA, Napraw Sobie Miasto
sponsorzy: Pilsner Urquell, Gancia

Regulamin konkursu

załącznik - podkłady
załącznik - zdjęcia
załacznik - logotypy sponsorów
załącznik - logo KluboGalerii

Odpowiedzi na pytania

Uwaga: maksymalna ilość plansz do projektu wynosi 2 sztuki.