SARP Katowice


Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Rainer Mahlamäki |
Lahdelma&Mahlamäki Architects
03.11.2016, czwartek godz. 18:00
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1  

Rzadko zdarza się, żeby Mistrz Architektury odwiedzał Polskę tak często i tak regularnie. We wrześniu był we Wrocławiu, a teraz zawita na Śląsk!

Mamy przyjemność gościć Architekta, który już teraz zaznaczył swoją obecność w historii polskiej architektury współczesnej – budynek jego projektu został nominowany do nagrody Mies van de Rohe w 2015 roku - nie raz nagrodzony i prezentowany na łamach polskich i światowych magazynów dotyczących współczesnej architektury i designu. Teraz będziemy mieli okazję usłyszeć od samego Mistrza „jak to było“ projektować Muzeum Historii Polskich Żydów w Warszawie. Chociaż wiemy, że na tym wykład Mistrza się nie skończy…

Rainer Mahlamäki - fiński architekt, dziekan i profesor na wydziale architektury współczesnej w Szkole Architektury na Uniwersytecie w Oulu, Finlandia. Współzałożyciel biura projektowego Lahdelma&Mahlamäki Architects, które działa od 1997 roku. Do najważniejszych osiągnięć biura należą realizacje Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Fińskie Muzeum Lasu i Centrum Informacji Lusto, Centrum Sztuki Ludowej w Kaustinen oraz Fińskie Centrum Natury Haltia w Espoo. Ostatnim sukcesem pracowni jest nagroda w międzynarodowym konkursie na projekt Muzeum Wikingów w Norwegii oraz zaproszenie do międzynarodowego konkursu na projekt Muzeum Sztuki Współczesnej w Rydze w 2016 roku.
Serdecznie zapraszamy 3-ego listopada (czwartek) o godzinie 18.00, Muzeum Śląskie przy ul. T.Dobrowolskiego 1.

Patronat honorowy:
Ambasada Republiki Finlandii

Organizatorzy:
Muzem Śląskie, SARP oddział Katowice

Partner:
Ceramika Paradyż