SARP Katowice

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Luisa Fernández de Córdova | Fernández de Córdova & Roda
07.04.2016, czwartek godz. 18:00
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1  

To tylko „próbka“ naszej pracy – domy/wille jednorodzinne zrealizowane na przestrzeni 36 lat w Santa Cruz de la Sierra, Boliwia. Wybrałem to wątek, kierując się przekonaniem, że ten typ architektury jest najmniej zanieczyszcony spekulacjami ekonomicznymi.

Wykład nie ma na celu kreowania wzorców zabudowy jednorodzinnej, nie reprezentuje również konkretnego stylu w architekturze. Jest wynikową doświaczeń kilkudziesięciu lat.

W naszym poszukiwaniu „odpowiedzialnego projektu“ eksperymentowaliśmy z różnymi propozycjami dotyczącymi funkcji, formy, przestrzeni, materiałów, technik budowlanych, itp… Projekty odzwierciedlają nasze stanowisko w architekturze – nie wierzymy w prawdy absolutne i złote środki. Raczej w ciągłe poszukiwanie i eksperymentowanie, nawet jeśli jest obarczone ryzykiem błędu.

Fernandez de Cordova L.
www.fdcyr.com

Tymi słowami samego Mistrza, serdecznie zapraszamy na wykład architekta Luisa Fernández de Córdova, założyciela pracowni projektowej Fernández de Córdova & Roda, który odbędzie się w czwartek, 7-ego kwietnia o godz. 18.00 w Muzeum Śląskim przy ulicy T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach.

Wykład będzie tłumaczony symultanicznie na język polski.

A już 5-ego kwietnia mamy zaszyt zaprosić Państwa na otwarcie wystawy pracowni Fernández de Córdova & Roda w Ostrawie, która odbędzie się w ramach międzynarodowego festiwalu Archikultura 2016. Wystawę w Domu Sztuki przy ulicy Jureckova 9 w Ostrawie można oglądać do 5-ego czerwca 2016 roku.

Po wykładzie serdecznie zapraszamy wszystkich do KluboGalerii SARP, przy ulicy Dyrekcyjnej 9, gdzie będzie możliwość rozmowy z Mistrzem w mniej formalnej atmosferze.

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc. Rezerwacji można dokonywać poprzez formularz zgłoszeniowy, link poniżej:

http://goo.gl/forms/39OyQxkDES

Osoby zarejestrowane mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 17.30. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 17.50. Później wpuszczamy wszystkich chętnych aż do zapełnienia sali.

Informujemy o możliwości nabycia biletu wstępu do Muzeum Śląskiego w cenie biletów ulgowych grupowych ważnych w dniu organizowanego wykładu, tylko dla osób zarejestrowanych na wykład. Prosimy przy kasie podać hasło: Mistrzowie Architektury.

Organizatorzy: Muzeum Śląskie, SARP oddział w Katowicach