SARP Katowice
 

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Jasper Gottlieb | Gottlieb Paludan Architects
13.11.2015, piątek godz. 18:00
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1   

Są architekci, którzy potrafią stworzyć silną osobowość dla - wydawać by się mogło - zupełnie anonimowych obiektów. Do ich grona zalicza się duńskie studio Gottlieb Paludan Architects, którego dyrektor artystyczny Jasper Gottlieb będzie naszym listopadowym Mistrzem.

Od ponad 114 lat pracownia Gottlieb Paludan Architects w nadzwyczajny sposób sprawia, że budynki i obiekty infrastruktury technicznej w całej Dani nabierają delikatnego, ponadczasowego i w pełni osobistego architektonicznego wyrazu. Ich prace cechuje konsekwencja, rzetelność, dogłębna analiza proponowanych rozwiązań i niekwestionowana spójność artystyczna. Wykorzystując indywidualne możliwości faktury materiału czy architektonikę konstrukcji, do perfekcji kształtują detal i nadają niepowtarzalny charakter takim obiektom jak ciepłownie, szpitale czy dworce kolejowe.

Po wykładzie serdecznie zapraszamy wszystkich do KluboGalerii SARP, przy ulicy Dyrekcyjnej 9, gdzie będzie możliwość rozmowy z Mistrzem w mniej formalnej atmosferze.

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsca na wykładzie. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną: miejscenawyklad@sarp.katowice.pl lub rejestrowanie się bezpośrednio poprzez formularz zgłoszeniowy, który zostanie wkrótce udostępniony na naszym profilu.

Osoby zarejestrowane mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 17.40. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 18.00. Później wpuszczamy wszystkich chętnych aż do zapełnienia sali.

Fotorelacja:

Projekt odbywa się we współpracy z: