SARP Katowice
 
Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Kamiel Klaasse |
NL Architects
+Wystawa NL Architects

wystawa -  17.10.2013, czwartek godz. 17.00
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

wykład
- 17.10.2013, czwartek godz. 18.30
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34 

Amsterdamskie biuro NL Architekts założone zostało przez trzech projektantów Pieter Bannenberg, Walter van Dijk i Kamiel Klaasse. Oficjalnie swoją pracownię otworzyli w styczniu 1997 roku, jednak już od wczesnych lat dziewięćdziesiątych wspólnie projektowali. Trójka architektów poznała się w trakcie studiów na Politechnice w Delft, gdzie rozpoczęli wspólny dyskurs o sposobie wykorzystania tkanki miejskiej. Obecnie biuro zatrudnia międzynarodowy zespół 20 osób.

NL Architects swoją pracą i ideami chce pobudzać miejskie życie. Biuro za swój cel postawiło poszukiwanie alternatyw do sposobu w jaki żyjemy i pracujemy. 
Niektóre z ich projektów, takie jak: Parkhouse/Carstadt (który jest próbą łączenia auto-mobilności i architektury ), WOS 8 (bezszwowa stacja ciepłownicza), Mandarina Duck (wnętrza sklepu w Paryżu), BasketBar (kawiarnia, której dach jest boiskiem do koszykówki) czy A8ernA (zagospodarowanie przestrzeni kryjącej się poniżej podwieszonego pasa autostrady) stały się symbolem wkładu biura do współczesnej kultury.
www.nlarchitects.nl

organizator: SARP Katowice 
kurator cyklu MA: Wojciech Małecki
kuratorzy wystawy: Tadeusz Goryczka i Jaroslav Němec ( SPOK i KA), Magdalena  Zmudzinska-Nowak, Jerzy Wojewódka i Karolina Chodura (PSL), Dan Merta (GJF), Aleksandra Grabowska, Mikołaj Machulik (SARP)

sponsor: Macalloy

Wykład odbędzie sie w języku angielskim.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.plfotorelacja: