SARP Katowice


Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury Paul de Ruiter | Paul de Ruiter Architectss
18.03.2016, piątek godz. 18:00
Nowa siedziba Muzeum Śląskiego, ul. T. Dobrowolskiego 1  

Kiedy widzimy szklaną bryłę Willi Kogelhof, ostatnie, co przychodzi na myśl, to energooszczędność. A jednak: Paul de Ruiter, holenderski architekt, już od 1994 roku udowadnia że „estetyka i zrównoważone wykorzystanie energii nie wyklucza się wzajemnie”.

Czyste, szlachetne bryły jego projektu nie są zniekształcone panelami fotowoltaicznymi a ogrody przekopane pod pompy ciepła. Paul de Ruiter ofertuje przeszklone przestrzenie z widokiem na stawy migracyjne ptaków czy atrialną klatkę schodową, która równoważy komfort termiczny w całym budynku.

Misją architekta z pewnością jest ochrona środowiska, rekompensowanie strat energii, czy też stworzenie idealnej przestrzeni dla człowieka. Jednak trzeba zauważyć, że nasz kolejny Mistrz Architektury, tworzy również i przede wszystkim piękną architekturę - architekturę pełną rytmu, symetrii i proporcji. Architekturę, która uspokaja i która inspiruje. Tylko trzeba ją najpierw zobaczyć.

Po wykładzie serdecznie zapraszamy wszystkich do KluboGalerii SARP, przy ulicy Dyrekcyjnej 9, gdzie będzie możliwość rozmowy z Mistrzem w mniej formalnej atmosferze.

Przypominamy o konieczności rezerwacji miejsc. Prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą elektroniczną: miejscenawyklad@sarp.katowice.pl

Osoby zarejestrowane mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 17.30. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 17.50. Później wpuszczamy wszystkich chętnych aż do zapełnienia sali.

Informujemy o możliwości nabycia biletu wstępu do Muzeum Śląskiego w cenie biletów ulgowych grupowych ważnych w dniu organizowanego wykładu, tylko dla osób zarejestrowanych na wykład. Prosimy przy kasie podać hasło: Mistrzowie Architektury.