SARP Katowice
 

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
Jaime Magén Pardo | Magén Arquitectos

23.05.2013, czwartek godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34 

Magén Arquitectos jest biurem projektowym, które powstało w 2002 roku z siedzibą w Saragossie. 
Praktyka studia ukierunkowana jest na architekturę rozumianą jako zarówno techniczną i kulturową rzeczywistość. Działalność pracowni nie ogranicza się tylko do kreowania przestrzeni i brył, ale również do poszerzania świadomości odbiorców architektury. W związku z tą filozofią bracia Magen zapraszani są do organizacji konferencji, spotkań i warsztatów w Hiszpanii i na arenie międzynarodowej. Przykładem są spotkania takie jak Ultzama Campus organizowane przez Fundację Arquitectura y Sociedad oraz Międzynarodowa Konferencja "Idee per una rigenerazione urbana sostenibile".
 
Jaime Magén urodzony w 1974 roku studiował architekturę na ETSA Navarra University, którą ukończył w roku 1994. Podczas studiów pracował w departamencie Urbanistyki, Budownictwa i Projektów. Otrzymał stypendium Intercampus na Wydziale Architektury w UNAM (Mexico DF). Wykładał jako profesor na wydziale Projektowania Architektonicznego w ETSAZ San Jorge University. Od 2012 roku jest profesorem nadzwyczajnym na Wydziale Architektury Budownictwa w Szkole Architektury Uniwersytetu Saragossy. Przygotowuje doktorat z zakresu Teorii i Historii Architektury ns Uniwersytecie Navarra ETSA.

http://www.magenarquitectos.com

 
sponsorzy: alufire, vertiflex

organizator: SARP oddział w Katowicach 
kurator cyklu: Wojciech Małecki

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl