SARP Katowice


Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
André Kempe | Atelier Kempe Thill

24.03.2011, czwartek godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34 

Od lat 90 ubiegłego wieku, współczesna architektura targana jest wieloma sprzecznościami. Od architektów oczekuje się budynków neutralnych i anonimowych, łatwych do adaptacji, gdy zajdzie taka potrzeba. Z drugiej strony wymaga się od nich tworzenia niezwykłych, niepowtarzalnych budynków, które będą łatwo rozpoznawalne i kojarzone z konkretnym programem funkcjonalnym. Atelier Kempe Thill – założone w 2000 roku przez dwóch niemieckich architektów: André’a Kempe oraz Oliver’a Thill – do tego paradoksu podchodzi bardzo trzeźwo i racjonalnie, obierając go za punkt wyjścia w projektowaniu. Pracownia tworzy obiekty oszczędne i neutralne, ale jednocześnie innowacyjne i osadzone w kontekście. Celem każdego projektu jest osiągnięcie „szczególnej neutralności”, która pozwala wyrazić żywiołowość naszych czasów w architekturze.
Niektóre z realizacji Atelier Kempe Thill: HipHouse w Zwolle, budynek muzeum w Veenhuizen, budynki mieszkalne w Amsterdamie oraz domy tarasowe w Roosendaal, budynek urzędu miejskiego w Alblasserdam oraz inne projekty w Europie.
www.atelierkempethill.com

organizator: SARP Katowice
pomysłodawca cyklu: Wojciech Małecki
sponsor wykładu: NOWY STYL GROUP, BN Office Solution
www.nowystylgroup.com
patronat medialny: ARCH, Architektura-murator, ARCHIVOLTA, BRYŁA

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie swojego udziału e-mailem na adres: biuro@sarp.katowice.pl