SARP Katowice
fot. M. Wojcik

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
David Trottin | PÉRIPHÉRIQUES ARCHITECTES
25.05. 2010, wtorek, godz. 18.00
Centrala ING Bank Śląski - Sala Audytoryjna, Katowice, ul. Sokolska 34
 
Périphériques Architectes to kolektyw założony w 1996 r. w Paryżu. Dziś współtworzą go dwa biura prowadzone przez Emmanuelle Marin-Trottin i David Trottin oraz drugie przez Anne-Françoise Jumeau. Praca nad projektami przebiega w formie warsztatów, gdzie oba biura konfrontują swoje pomysły, a następnie wspólnie uzgodniony rezultat prezentowany jest inwestorowi.
Realizacje pracowni łączy użycie tanich, prostych materiałów oraz zamiłowanie do intensywnych barw. Périphériques, podobnie jak dawniej Le Corbusier, wierzą, że architektura może poprawiać jakość życia ludzi, może stać się przestrzenią kontaktu i spotkania.
Zespół zaangażowany jest także w inne aktywności, wraz z wydawnictwem Birkhauser publikuje cykl IN-EX, promując w nim własną wizję architektury na przykładach projektów z całego świata. Współpracuje również z French Touch — grupą non-profit, popularyzującą francuską architekturę.
Najbardziej znane realizacje zespołu to Café Musiques w Savigny-le-Temple, Jussieu Atrium w Paryżu, Maison GO w Thionville oraz Lucent Tower Kaleidoscopic Garden w Nagoya w Japonii.
W 2008 roku Périphériques byli kuratorami francuskiej ekspozycji na Biennale Architektury w Wenecji.
 
 
więcej o pracowni:  www.peripheriques-architectes.com
kurator cyklu: arch. Wojciech Małecki 
organizator: SARP O/Katowice 
współorganizator: Miasto Katowice 
patronat medialny: Architektura-murator, ARCHIVOLTA, BRYŁA
sponsor wykładu: RIDI - producent opraw i systemów oświetleniowych
www.ridi.de 

 fot. M. Wojcik

 fot. M. Wojcik