SARP Katowice


Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury

Bertrand Schippan | MVRDV | MLBS Architects
23.10.2014, czwartek, godz. 19.00
nowa siedziba Muzeum Śląskiego

 
Nasz październikowy Mistrz Architektury, to Bertrand Schippan.
Od 7 lat pracuje w holenderskim biurze MVRDV, gdzie pełni funkcję architekta prowadzącego i kieruje najważniejszymi projektami francuskimi. Co więcej, równolegle prowadzi pracownię MLBS Architects. Projekty, realizowane wraz z Michalem Labory, spotkały się z pozytywną reakcją i były publikowane w popularnych portalach architektonicznych, takich jak Archdaily, DesignBoom, czy Archiscene. Tajlandzki magazyn B1 opublikował projekt muzeum w Buenos Aires, natomiast projekt mostu-tulipana w Amsterdamie ukazał się w chińskiej książce „Footbridge Architekture”.
 
Podczas projektowania różnej skali budynków Shippan wytworzył własne indywidualne podejście do architektury. Wykorzystał je między innymi w projekcie „Grand Paris”, gdzie reprezentując MVRDV współpracował z innymi czołowymi pracowniami architektonicznymi nad rozwojem przestrzeni Paryża.
 
W dniach, 19-26 października, Bertrand Schippan wystąpi w roli tutora podczas Ogólnopolskiego Spotkania Studentów Architektury, które odbywa się w Katowicach. Podobnie jak inni polscy i zagraniczni architekci, poprowadzi grupę studentów pracujących nad problemem katowickich pustostanów. Podczas wykładu w ramach cyklu Mistrzowie Architektury, opowie zarówno o swojej pracy w MVRDV, jak również o doświadczeniach z własnej działalności w ramach MLBS Architects.

Tym razem wyjątkowo zapraszamy na wykład z cyklu Mistrzowie Architektury do nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Będą mieli Państwo okazję zobaczyć z bliska jedną z najnowszych realizacji architektonicznych w naszym mieście.

Sponsorzy wydarzenia: Libet, Barlinek, Max Fliz, Cobu Design