SARP Katowice
 

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury
João Gomes da Silva | Global Arquitectura Paisagista
9.04.2015 r, czwartek godz. 18.00
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34 

Uwaga! Brak wolnych miejsc na wydarzenie.


Tym razem znaleźliśmy naszego Mistrza w Portugalii! Reprezentuje to, co w portugalskiej architekturze najcenniejsze: prostotę, konsekwencję, dbałość o detal oraz poszanowanie kontekstu.

W chwili, gdy wszyscy najwięksi architekci proszą go o współpracę, to my będziemy mieć możliwość wysłuchania tego niezwykłego architekta, urbanisty i projektanta krajobrazu w jednym, już na pierwszym tegorocznym wykładzie z cyklu Mistrzowie Architektury w Katowicach.

João Gomes da Silva z Global Arquitectura Paisagista może nie stoi w pierwszej linii znanych portugalskich architektów, ale nie sposób nie zauważyć jego projektów, chociażby w samej Lizbonie. Interwencja na zamku São Jorge czy ścieżka rowerowa wzdłuż lizbońskiego wybrzeża urzekają swoją ascetyczną linią, minimalistycznym wyglądem materiału i oszczędnością detalu. Architekt tworzy krajobrazy uporządkowane, wolne od chaosu i niekonsekwentnych decyzji projektowych. W jego przestrzeniach każdy po prostu czuje się dobrze. 

O João Gomesie da Silva można by mówić wiele - o jego licznych nagrodach, kolaboracjach i projektach. Jednak chcąc poznać jego twórczość oraz podejście projektowe, najlepiej przyjść na wykład i na własną rękę zagłębić się w świat słonecznej architektury Portugalii. 

Serdecznie zapraszamy na kwietniowy wykład João Gomesa da Silva, który odbędzie się już 9-ego kwietnia o godzinie 18.30 w Sali Audytoryjnej ING Banku Śląskiego, przy ulicy Sokolskiej 34 w Katowicach.

Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w wydarzeniu drogą mailową: biuro@sarp.katowice.pl. Osoby zarejestrowane w ten sposób mają pierwszeństwo wejścia. Sala wykładowa będzie otwarta od godz. 18.00. Rezerwacje miejsc obowiązują do godziny 18.15. Później wpuszczamy wszystkich chętnych, aż do zapełnienia sali.

Sponsorami wydarzenia są: Cobu Design i Fagerhult