SARP Katowice

Śląskie Dni Architektury | Spotkanie z książką
Klubogaleria SARP
ul. Dyrekcyjna 9, Katowice
03.11.2022 18:00Stowarzyszenie Architektów Polskich oddział Katowice zaprasza na spotkanie z autorką książki "Dubaj. Miasto innych ludzi" Anną Dudzińską. Rozmowę poprowadzi Aleksander Krajewski. Będziemy rozmawiać o architekturze, ludziach i wielbłądach! Wiadomo.

Anna Dudzińska – przez wiele lat była związana z Polskim Radiem Katowice. To z Katowic wyjechała do Dubaju, skąd nadsyłała radiowe historie z Bliskiego Wschodu. Ten pobyt zmienił i ją, i jej opowieści. Do tej pory najbardziej na świecie kochała ceglaną śląską dzielnicę Nikiszowiec. Od pobytu na piaskach pustyni uwielbia także wielbłądy. Fascynuje ją też architektura. Oczami radiowca spogląda na budynki wielkich metropolii, miast i miasteczek. Podsłuchuje, jakie opowieści skrywają ich architekci i mieszkańcy.
Jest dziennikarką Radia 357 i na stałe współpracuje z podcastem Raport o stanie świata. Radiowe reportaże jej autorstwa uhonorowane zostały wieloma nagrodami. Uwielbia opowiadać o świecie tym dużym i tym mniejszym, o swoim rodzinnym Śląsku.
Aleksander Krajewski - członek SARP o. Katowice, członek zarządu Fundacji Napraw Sobie Miasto, architekt prowadzący w Pracowni Projektowej Blomm. Rodzinny Śląsk i Katowice widzi jako miejsce „po drodze” - dla studentów, poszukujących pracy, uciekających przed cierpieniem, obcokrajowców, przedstawicieli wielu kultur, z którymi rozmawia na co dzień. Nigdy nie był w Dubaju a wielbłąda widział tylko w ogrodzie zoologicznym.