SARP Katowice
Śląskie Dni Architektury 2017
7.10-16.11.2017

Program:

7 października Archiziemniak
Ustroń, ul. Zielona 1
godz. 15:30
Coroczne spotkanie architektów, ich rodzin i przyjaciół w Ustroniu w modernistycznej Willi gen. Ziętka zaprojektowanej przez A. Frantę i H. Buszka… więcej...
 
11 października Mistrzowie Architektury Eike Becker Eike Becker Architekten
MCK, Katowice, Plac Sławika i Antalla 1
godz. 18:00
53 spotkanie z Mistrzem Architektury… więcej...

18 października Spacer Architektoniczny z Bartkiem Nawrockim i Marcinem Jojko po Przedszkolu w Paniówkach
Przedszkole w Paniówkach, ul. Dworska
godz. 16:00
Dobra architektura nie jest zarezerwowana dla budynków władzy i kultury. Spacer będzie okazją do spotkania z twórcą i Dyrektorką Przedszkola oraz poznaniem różnych kontekstów projektowania.

19 października Architekci przy Fortepianie- Marlena Wolnik MWArchitekci
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
godz. 18:00
Marlena Wolnik jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Współzałożycielką KWK Promes do 2005 r. czynnie działająca w tym biurze. Od 2009 r. prowadzi własną pracownię MWArchitekci. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów.

24 października Pokaz filmu "Schayer" (2016 reż. Monika Olszewska, Jakub Gawkowski) oraz dyskusja z udziałem dr hab. Irmy Koziny, arch. Agaty Jonecko, dr. hab. Ryszardem Nakoniecznym
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
 godz. 18:00
Pokazywany na zagranicznych festiwalach film o Karolu Schayerze tym razem będzie miał pokaz w siedzibie stowarzyszenia. Przypomniana zostanie historia wybitnego architekta, twórcy pierwszej niezwykle nowoczesnej siedziby Muzeum Śląskiego oraz czołowego architekta Libanu. Pokazowi będzie towarzyszyła wystawa animacji wizualizującej wygląd pierwszego Muzeum Śląskiego oraz dyskusja badaczy o działalności architektów modernizmu.
 
25 października Spacer Architktoniczny z Mikołajem Szubertem-Teclem z Riegler Riewe Architekci po Muzeum Śląskim
Muzeum Śląskie, Katowice, ul. Dobrowolskiego 1
 godz. 17:00
Dipl.-Ing. Mikołaj Szubert-Tecl – architekt, absolwent Technische Universität w Berlinie. Członek zarządu i architekt prowadzący w pracowni Riegler Riewe Architekci w Katowicach. Wcześniej pracował w biurach w Austrii i w Niemczech, m.in. w Berlinie przy projektach dla kooperatyw mieszkaniowych oraz w Riegler Riewe Architekten w Grazu przy projekcie nowego Muzeum Śląskiego w Katowicach. 

26 października Architekci przy Fortepianie- Przemo Łukasik i Łukasz Zagała medusa group
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
 godz. 18:00
Wykład i wystawa jednych z najbardziej rozpoznawalnych polskich architektów na świecie. Inicjatorów tematu rewitalizacji śląskiej architektury poprzemysłowej.

medusa group to biuro architektoniczne o dużym doświadczeniu założone w 1997 roku przez Przema Łukasika i Łukasza Zagałę. Medusa jest multidyscyplinarnym biurem projektowym zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym w Polsce i za granicą.
Główną działalnością biura jest kompleksowe projektowanie budynków i parków biurowych z wykończonymi powierzchniami wspólnymi i niewykończonymi powierzchniami biurowymi (core & shell) włącznie z projektami wyposażenia (fit-out).
Od 2007 roku biuro zaprojektowało i wybudowało ponad 500 000 m2 powierzchni. Wśród naszych projektów znajdują się budynki biurowe, rezydencje, hotele, powierzchnie komercyjne, parki handlowe oraz obiekty mieszkaniowe. Ważnym elementem pracy biura są kompleksowe projekty wnętrz i grafiki użytkowej. Medusa group realizuje projekty jako generalny projektant i współpracuje z projektantami, artystami i renomowanymi biurami inżynierskimi oraz bierze aktywny udział w procesie realizacji inwestycji.
Siedziba medusa group znajduje się w centrum Bytomia przy ulicy Józefczaka 35 na terenie własnej nieruchomości – zaadaptowanego dla celów biurowych dawnego obiektu fabrycznego o powierzchni 1400m2. Drugie biuro zostało otwarte w 2016 roku w Warszawie na I piętrze budynku Cosmopolitan przy ul. Twardej 4. Pracownia zatrudnia ponad 70 architektów i inżynierów.
listopad wykład prof. Pol. Śl. dr arch. prof. Magdaleny
 Żmudzińskiej

Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
godz. 18:00

10 listopada
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
Archidzieci „Japońskie Wieżowce”
godz. 16:00
Kolejne spotkanie cieszących się dużą popularnością warsztatów dla dzieci. Tym razem obok arch. Ewy Szymańskiej i Ewy Staszczyk zajęcia poprowadzi arch. Karolina Szkapiak, która podobne spotkania prowadzi w Japonii.
Warszaty dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat.
Na zajęcia obowiązują zapisy pod nr tel. 32 253 97 74 lub mailowo na biuro@sarp.katowice.pl
Wernisaż wystawy „Architektura Japonii”
godz. 18:00
Wystawa prezentuje zdjęcia japońskiej architektury autorstwa arch. Karoliny Szkapiak, głównej projektantki SK Architekci. Wyjątkowe kadry mają przybliżyć odbiorcom egzotyczne budownictwo. Wernisażowi będzie towarzyszył wykład architektki.

DYSKUSJA ODBĘDZIE SIĘ W INNYM TERMINIE. Przepraszamy!

16 listopada Dyskusja „Przestrzeń publiczna”
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
godz. 18:00

 patroni medialni:

       
      
sponsorzy:

Hörmann, Wienerberger, Philips