SARP Katowice
 

Brick Award - edycja polska. Ceglane dywagacje
11.02.2014, wtorek  godz. 18.30
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

Zarząd katowickiego Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz firma Wienerberger zapraszają na spotkanie o cegle oraz o konkursie Brick Award. 

Wykład + spotkanie poprowadzi  dr inż. arch. Ryszard Nakonieczny
Goście wykładu: arch. Tomasz Studniarek, arch. Robert Konieczny, arch. Kazimierz Łatak

Międzynarodowa nagroda Brick Award przyznawana jest od 2004 roku dla najlepszych obiektów architektonicznych wybudowanych z materiałów ceramicznych. Organizatorem odbywającego się co dwa lata konkursu, jest producent ceramicznych materiałów budowlanych, firma Wienerberger. Żywe zainteresowanie środowiska, a także wysoki poziom prezentowanych prac sprawiły, że nagroda zyskała prestiż i cieszy się uznaniem architektów na całym świecie. 

Polska edycja Brick Award powstała, aby promować wyjątkowe, lokalne rozwiązania architektoniczne, a także by wyłonić projekty, które reprezentują nasz kraj w międzynarodowym etapie konkursu.
 
O nagrodę Brick Award w polskiej edycji rywalizowało 48 realizacji, które powstały po 1 stycznia 2011. Zgłoszone do konkursu obiekty ceramiczne reprezentują architekturę nie tylko największych polskich miast: Poznania, Warszawy, Wrocławia, Katowic i Trójmiasta, ale także mniejszych miejscowości, m.in. Knurowa, Siechnic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rakowni, Stargardu Szczecińskiego czy Lidzbarka Warmińskiego.

więcej: Brick Award

foto: Budynek mieszkalny pracowni Lewicki Łatak 

fotorelacja: