SARP Katowice

Architekci przy fortepianie ||| ||  Bulanda i Mucha
13.10.2016, czwartek godz. 18:00
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

Zarząd Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP w Katowicach serdecznie zaprasza na wykład oraz wystawę Andrzeja Bulandy i Włodzimierza Muchy. Laureatów wielu nagród i wyróżnień w tym Honorowej Nagrody SARP w 2015 roku. Przyznawana od 1966 r. jest najcenniejszym wyróżnieniem przyznawanym projektantom przez środowisko architektów.

"Nadrzędnym celem BIM przy projektowaniu, jest rozważenie w pierwszej kolejności przyszłej formy (struktury) dzieła, oraz jego umiejscowienia w tożsamości historyczno-kulturowej. Czerpiąc z tradycji staramy się odkrywać przeszłość dla przyszłości. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności i konsekwencji tworzenia nowych obiektów i ich oddziaływania na środowisko, w którym mają współistnieć.

BIM specjalizuje się w konkretnych problemach – to od ich analizy rozpoczynamy proces naszej pracy. Począwszy od skomplikowanych konstrukcji obiektów historycznych, do rewitalizacji zabytków. Nadając im nowy charakter, a jednocześnie przywracając dawnego ducha. Opracowujemy starannie projekty koncepcyjne, plany zagospodarowania przestrzennego, domy jedno- i wielo- rodzinne, biurowce, przestrzenie kultury i sztuki, oraz projekty wnętrz.

Za każdym razem staramy się przywiązywać szczególną wagę do etapu nadzoru realizacji, odnajdując w nim te same uniwersalne wartości, które towarzyszą początkowym fazom tworzenia koncepcji oraz projektowania.

Naszymi klientami są osoby prywatne (Apartamenty Walecznych), jak również duże firmy (Bank BRE) i miasta (Biblioteka M.St. Warszawy), wszyscy ze swoimi własnymi potrzebami, finansowymi ograniczeniami oraz oczekiwaniami. Pragniemy być partnerami naszych klientów, wymagając jednakże należytej świadomości
i odpowiedzialności jako inwestorów. Projektujemy dla ludzi, znających realia budownictwa i szanujących warsztat architektoniczny."
źródło: www.bimarch.pl
 
Partnerem wydarzenia jest firma: Wienerberger