SARP Katowice

  
1.06.2010, wtorek, godz. 18.00
wykład: Piotr Kuczia – EKO ARCHITEKTURA | szansa? moda? ograniczenie?
miejsce: Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9
 
dr inż arch. Piotr Kuczia – dwukrotny laureat nagrody GRAND PRIX Architektura Roku Województwa Śląskiego – konkursu organizowanego przez SARP O.Katowice, absolwent Politechniki Śląskiej, projektuje w Polsce i Niemczech, od lat specjalizuje się w architekturze zrównoważonej (w 2008 roku obronił doktorat na temat architektury solarnej). Ma na swoim koncie liczne międzynarodowe publikacje, gościnne wykłady i wystawy, indywidualne i zespołowe sukcesy w ponad 50 konkursach w Polsce i za granicą, autor m.in. takich realizacji jak:
DOMEK EKOLOGICZNY | PSZCZYNA | 2007
Domek ekologiczny jest najlepszym przykładem połączenia współczesnego designu i w pełni funkcjonalnego domu. Budynek zbudowany nad jeziorem w południowej Polsce wykorzystuje tylko 10% energii zużywanej w typowym polskim domu. 
Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (2007)
OŚRODEK SPORTÓW WODNYCH MORIS | PSZCZYNA | 2008 
Kompleks Ośrodka Sportów Wodnych wpisuje się w krajobraz terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Łąckim. Usytuowane prostopadle względem siebie trzy budynki definiują przestrzeń wewnętrznego placu. Każdemu z trzech różniących się przeznaczeniem budynków przypisany został specyficzny kod kolorystyczny, konsekwentnie kontynuowany również we wnętrzach. W wertykalnych podziałach elewacji odzwierciedla się otaczający drzewostan.
Grand Prix w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego (2009)
www.kuczia.com

 
Sponsorem wykładu była firma REHAU
www.rehau.com