SARP Katowice

Architektura wnętrza
27.10.2016, czwartek, godz. 18:00

Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

Zapraszamy do udziału w spotkaniu dotyczącym architektury wnętrz. Zaproszeni goście rozmawiać będą dlaczego chcą projektować wnętrza, dlaczego nie chcą i nie będą, czy architekt obiektów jest w stanie porozumieć się z projektantem wnętrz, po co i dla kogo to wszystko?

W rozmowie wezmą udział:

Aleksandra Grzonka - właściciel i główny projektant w Cechowni. Adiunkt na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej,  gdzie w 2010 roku ukończyła również studia doktoranckie. Pracę doktorską obroniła w 2011 roku na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów.

Weronika Kiersztejn - urodziła się w 1986 roku w Katowicach. Studiowała Architekturę i Urbanistykę na Politechnice Śląskiej (dyplom 2011 rok), a także Architekturę oraz Projektowanie Produktu na Universidade da Beira Interior w Portugalii (2008-2009). W zawodzie pracuje od 2007 roku, a doświadczenie zdobywała przy współpracy ze śląskimi biurami projektowymi oraz w Amsterdamie. Od 2010 roku współzałożyciel kolektywu projektowego musk, aktualnie współpracuje z Katarzyną Sąsiadek i Józkiem Madejem. Wspólnie z musk'iem jest laureatką konkursu Architektura Roku 2013 w kategorii Młody Twórca.

Jacek Krych – architekt, architekt krajobrazu. Od 2012 roku prowadzi pracownię JRK72. Założyciel i do 2012 roku prowadzący zespół architektów i projektantów w group_a architects. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach (dyplom 2003) oraz Oddziału Architektury Krajobrazu warszawskiej SGGW (dyplom 1998), Stypendysta Wageningen Agricultural University (International Course Landscape Planning and Design – 1997). W latach 1999–2003 wykładowca Katedry Urbanistyki i Planowania Przestrzennego na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej. Autor i współautor wielu nagród i wyróżenień.

Marlena Wolnik -  Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Współzałożyciel KWK Promes do 2005 r. czynnie działająca w tym biurze. Od 2009 r. prowadzi własną pracownię MWArchitekci. Laureatka wielu nagród i wyróżenień. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Izby Architektów.


Partnerem wydarzenia jest: Forbo