SARP Katowice


Wykład Roberta Koniecznego
31.01.2013, czwartek, godz. 18.00 
Sala Audytoryjna ING Bank Śląski, Katowice, ul. Sokolska 34
  
 
Jak powstała typologia domów autorodzinnych?
Jak się zdobywa sześć nominacji do nagrody Mies’a van der Rohe’a?
Jak wyglądają najnowsze projekty biura KWK Promes i w końcu na czym polega architektura konceptualna?

Odpowiedź na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas wykładu Roberta Koniecznego już w czwartek 31 stycznia 2013 roku w Katowicach.

Robert Konieczny, architekt, konceptualista, szef biura KWK Promes. Laureat ponad 30 nagród m.in. nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kreatora roku - Design Alive Awards, House of the Year 2006 za projekt Domu Aatrialnego w konkursie portalu World Architecture News na najlepszy dom mieszkalny na świecie.

Według krytyka architektury - Hansa Ibelingsa, KWK Promes jest jedyną polską współczesna pracownią architektoniczną, która wniosła wkład w rozwój architektury europejskiej.

Konieczny był sześciokrotnie nominowany do Europejskiej Nagrody Fundacji Miesa van der Rohe (za Dom Aatrialny, Dom OUTrialny i Dom Otwarty, Dom z Ziemi Śląskiej, Dom Bezpieczny oraz Dom Autorodzinny).
W lutym 2012 roku Dom Aatrialny został najlepszym budynkiem III RP w plebiscycie architektonicznym ogłoszonym przez tygodnik Polityka. W pierwszym tego typu plebiscycie w Polsce, gdzie spośród 15 nominowanych obiektów najlepszy budynek wybierali sami czytelnicy.

Obecnie pracownia Roberta Koniecznego realizuje m.in. wygrany konkurs - Muzeum Narodowe Przełomy w Szczecinie, stanowiący hybrydę placu miejskiego, kwartału zabudowy i budynku podziemnego. Budowa ma zakończyć się za 2 lata.
 
organizator: SARP Oddział Katowice

partnerzy: NA:TEMAT, BRYLA, BARON-BARON.EU, ROBERT KONIECZNY KWK PROMES

sponsorzy: D+H, UNIVERSAL, SOPREMA