SARP Katowice
Wystawa TA RURA
27.11.2013, środa godz. 18.30
Galeria Architektury SARP, Katowice, ul. Dyrekcyjna 9

Wystawa będzie opowieścią o tym jak koniec działalności fabryki splata się z narodzinami nowego przedmiotu oraz jak surowe produkty przemysłowe mogą przeistoczyć się w oswojony przedmiot użytku codziennego.

TA RURA to grupa mebli upcyclingowych stworzona w zakładzie wytwórstwa projektowego pp pracownia. Inspiracją do ich zaprojektowania stała się wizyta służbowa w starej kończącej obecnie swą działalność fabryce papieru. Fragment produkcji zanikającej manufaktury papierowych rur został uwieczniony jako główny element składowy mebli. 

PP pracownia – architektoniczny kolektyw projektowy ze słabością do manualnych prac twórczych na co dzień zajmujący się projektowaniem wszelakich form przestrzennych. Grupę tworzą rodowite ślązaczki, wielbicielki lokalnych przestrzeni, które swoją działalność określają jako „hasio-architektura”. Wykorzystują w swoich projektach niechciane, bezpańskie elementy i przedmioty znajdując dla nich nowe, czasem zaskakujące zastosowanie.
 
arch. Patrycja Pyzalska
Założycielka grupy i jej główny motor działania. Pasjonatka architektury sztuki od lat zajmująca się 
projektowaniem architektury wnętrz i mebli także visual merchandisingiem. Absolwentka uczelni 
artystycznej obecniesama dzieli się swą wiedzą z młodymi projektantami wnętrz. Stara się podejmować 
próby aktywizacji społecznej na Śląsku i promować lokalne tradycje.

arch. Aleksandra Grabara
Od lat związana z pracownią, obecnie oddana przede wszystkim architekturze i ceramice artystycznej, posiada także doświadczenie w zakresie projektowania graficznego. Rodowita bytomianka, wymykająca się czasem ze śląskiego industrialu aby poczuć smak i zapach wielkiego świata. Aktywny poszukiwacz inspirujących form i faktur, zarówno w przestrzeniach miejskich jak i wysoko ponad poziomem morza.


fotorelacja: