SARP Katowice

Termin przedłuzony! Nabór zgłoszeń trwa do 14 maja!

Do udziału można zgłaszać realizacje urbanistyczne i architektoniczne kształtujące przestrzeń publiczną z województwa śląskiego, które zostały zrealizowane do końca ubiegłego roku.
 
Nagrody finansowe przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie werdyktu jury. Łączna pula nagród wynosi 60 tys. zł.
 
Oceny realizacji dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego w lipcu na stronie internetowej województwa. Realizacji, która otrzyma ich największą liczbę głosów, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.
 
Laureatów konkursu poznamy jesienią.
 

Rusza 19 edycja konkursu na najlepsze realizacje urbanistyczne i architektoniczne w regionie

Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.
Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym.
Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne najpierw nominuje najlepsze do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów. Łączna pula nagród w konkursie wynosi 60 tys. zł.
Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.
Nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.
 
Termin zgłoszeń upływa w tym roku 30 kwietnia br. Głosowanie internautów trwać będzie przez cały lipiec.

więcej informacji