SARP Katowice


15.12.2022 
Zapraszamy do obejrzenia filmowej etiudy z nagrodzonymi realizacjami.
https://www.youtube.com/watch?v=I2H5u7QMfvQZgłoszenia do konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego!


Już po raz 23. Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego.

Jego celem jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji konkursu szczególnego znaczenia nabiera popularyzacja działań na rzecz integracji społecznej i dostępności poprzez promocję rozwiązań zgodnych z zasadami projektowania uniwersalnego przyjaznego osobom ze szczególnymi potrzebami.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Realizacje z terenu całego województwa śląskiego zgłaszać można do 30 czerwca 2022 r. Zgłoszenie do konkursu odbywa się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy, dostępny pod adresem enpp.slaskie.pl

Laureatów i finalistów konkursu zarekomenduje Zarządowi Województwa jury konkursu składające się z członków Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Swoich faworytów wybiorą także mieszkańcy, którzy w ramach plebiscytu publiczności będą mogli głosować na swoje ulubione realizacje. Plebiscyt publiczności przeprowadzony zostanie od 1 do 31 sierpnia br. na stronie konkursu npp.slaskie.pl

Ogłoszenie wyników nastąpi jesienią na gali w Muzeum Śląskim w Katowicach, podczas której zostaną wręczone Nagrody i Wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego. Wszystkie nominowane, nagrodzone i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.

Szczegółowe informacje zamieszczono na stronie npp.slaskie.pl