SARP Katowice
 

Wykład z cyklu: Mistrzowie Architektury |Aljoša Dekleva | Deklava Gregoric Architects 
18.05.2017   (czwartek), godz. 18.00
Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, Plac Sławika i Antalla 1, 40-005 Katowice

"Poszukiwanie przez projektowanie, projektowanie przez poszukiwanie" to koncepcja, która przyświeca pracowni projektowej Deklava Gregoric Architects z słoweńskiej Lublany. 

Architekci nie boją się podejmować realizacji projektów o różnej skali, funkcji i w zróżnicowanych lokalizacjach. Działają na arenie międzynarodowej.

Dla nich podstawą projektowania jest rozpatrywanie każdego projektu na wielu płaszczyznach – pod względem aspektów społecznych, historycznych, środowiskowych, czy z uwagi na dobór materiałów. Całość podlega głębokiej analizie, zgodnie z zasadą, którą nazywają "re-principle" - z angielskiego: "re-search, re-define, re-think, re-act, re-cycle, re-use re-fer, re-alize, re-flect."

Jednak głównym założeniem dla kreowania architkektury jest odbiorca i jego reakcja na projektowaną przestrzeń. Stąd architekci Deklava i Gregorovic stawiają na zaangażowanie użytkowników w proces projektowania i dostosowywania architektury do ich potrzeb.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Mistrzem Aljošą Dekleva z słoweńskiej pracowni dekleva gregorič arhitekti. I tym razem wydarzenie odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym!

Wykład 18-ego maja rozpoczenie się o godz. 18.00, w Audytorium MCK, Plac Sławika i Antalla 1.

Formularz zgłoszeniowy, który umożliwi rezerwację miejsc na wykład zostanie udostępniony we wtorek, 9-ego maja.

A wszystkich, którzy zdecydują się przyjść na wykład "w ostatniej chwili" informujemy, że specjalnie dla Was zostawiamy pulę 100 miejsc, które nie podlegają rezerwacji. 

Partnerem wydarzenia jest firma: XAL i T3 Atelier

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: SARP oddział Katowice
Współorganizatorzy: MCK Katowice