SARP Katowice

15 listopada 2018, godz. 17:30
Muzeum Śląskie, Dobrowolskiego 1
Audytorium

Architektura Izraela jest nierozerwalnie związana z historią tego kraju. Z jednej strony odbija się w niej panorama społeczeństwa, a z drugiej sama stanowi matrycę, która to społeczeństwo kreuje. W powyższy krajobraz wpisuje się twórczość naszego listopadowego Mistrza Architektury – Etana Kimmel’a.
 
Założona w 1986 roku Kimmel-Eshkolot Architects Architects to dzisiaj jedna z czołowych pracowni architektonicznych w Izraelu. Zespół składający się z 18 architektów ma swoją siedzibę w Tel Aviwie. Najbardziej znaną realizacją biura jest Memoriał na Mount Herzl, upamiętniający poległych izraelskich żołnierzy. Został on nominowany do prestiżowej nagrody Architizer A+Awards.
 
W pracowni Kimmel-Eshkolot Architects, każde zagadnienie projektowe rozpoczyna się od poszukiwania aluzji i znaczeń zawartych w przestrzeni. Poprzez zespołową pracę i dialog, znaczenia te są zamieniane na konkretne formy. W efekcie, realizacje Kimmel-Eshkolot Architects cechuje unikatowość – są to budynki, które mogły powstać tylko w jednym konkretnym miejscu.
 
O swoich niezwykłych projektach, Etan Kimmel opowie już wkrótce w stolicy Śląska. Serdecznie zapraszamy na wykład w czwartek 15 listopada do Muzeum Śląskiego w Katowicach! 

Prosimy o zgłoszenie swojej obecności przy użyciu formularza