SARP Katowice
 
Mistrzowie Architektury Andy Bow Foster+Partners
24 kwietnia 2019, środa, godz. 18:00
ING Bank Śląski, ul. Sokolska 34
Sala audytoryjna, parter
 

Kwietniowym gościem cyklu Mistrzowie Architektury będzie Andy Bow, pełniący funkcję senior partnera w pracowni Foster+Partners. Podczas 23 lat pracy w brytyjskim biurze, kierował zespołem odpowiedzialnym między innymi za projekt Millenium Bridge oraz renowację Trafalgar Square w Londynie. Obecnie pracuje nad masterplanem dla elektrowni Battersea na południowym brzegu Tamizy, a także nad projektem wysokościowca Varso Tower w Warszawie, który po wybudowaniu stanie się najwyższym obiektem w Unii Europejskiej.
 
Andy Bow urodził się w 1961 roku, kiedy na świecie żyły 3 miliardy ludzi. Obecnie, liczba ta zbliża się do 8 miliardów. Oznacza to, że za życia najbliższego Mistrza Architektury światowa populacja wzrosła niemal trzykrotnie. Ta uderzająca statystyka ma duży wpływ na wyzwania, z którymi mierzy się dzisiejsze pokolenie architektów. Miasta są coraz gęstsze, potrzebny jest nowy system masowego transportu publicznego, a do tego dochodzi jeszcze konieczność ekologicznego pozyskiwania i oszczędzania energii. Z ramienia Foster+Partners, Andy Bow pracował nad projektami w 27 różnych krajach, za każdym razem starając się aby jego koncepcje były odpowiedzią na wyzwania, przed jakimi stoi współczesny świat.

Na podstawie najnowszych realizacji Foster+Partners, Andy Bow zaprezentuje jak architektura może odpowiadać na globalne wyzwania obecnych czasów.


Zgłoszenia prosimy przesyłać za pomocą formularza