SARP Katowice


 Listopadowy wykład będzie nieszablonowy, ponieważ Mistrzów Architektury przyjedzie do Katowic aż dwóch. O swojej twórczości opowiedzą tym razem ojciec i syn. Tobias Wulf to założyciel znanej niemieckiej pracowni wulf architekten, a jego syn Gabriel prowadzi oddział w Bazylei.

Wulf architekten to biuro architektoniczne z główną siedzibą w Stuttgarcie, działające na skalę międzynarodową. W pracowni, architekci kierują się dewizą, że dla każdego, nawet najbardziej skomplikowanego zadania, zawsze istnieje proste rozwiązanie. W efekcie, wszystkie ich realizacje określa jedno słowo klucz: klarowność. Już na pierwszy rzut oka, wewnętrzna logika budynków wulf architekten widoczna jest w ich strukturze, formie, materiałach czy kolorach.

W szybko zmieniającym się świecie, Tobias i Gabriel Wulf unikają podążania za krótkookresowymi trendami. Wolą stosować sprawdzone rozwiązania i patrzą w przyszłość przy jednoczesnym respektowaniu historii architektury. Swoboda, przejrzystość i ludzkie potrzeby – te 3 czynniki są ideałami do których wulf architekten dążą pracując nad każdym ze swoich projektów. Wszystko to z myślą o przyszłych pokoleniach oraz ze świadomością ograniczoności naturalnych zasobów na ziemi.

Tobias Wulf mówi, że każdy projekt zaczyna się od marzenia, które staje się czynnikiem motywującym go do pracy. O tym jak sny i utopijne filozofie zamieniają się w zrealizowane obiekty, nasi goście opowiedzą już 21 listopada w ING Banku Śląskim w Katowicach. Serdecznie zapraszamy!

Poniżej link do formularza zgłoszeniowego, który umożliwi rezerwację miejsc na wykład:
https://forms.gle/Kbd1ekbDMeYZ8YGT8